VÝROBA A POTISK FÓLIÍ A REKLAMNÍCH TAŠEK

PRODUKTY

taškysáčkypytlefólie

Výroba folií z materiálu polyetylen HDPE, LDPE, MDPE

Výroba oxobiodegradabilních folií a výrobků z nich

Je prováděna na stejných strojích jako běžné PE folie. Efektu řízeného rozpadu folie na vločky a posléze úplného rozpadu pomocí stejných mikroorganismů, které rozkládají dřevo, slámu, listí aj. je dosaženo nezávadnými přísadami, které v definovaném čase poruší organickou soudržnost folie.

Efekt využívání těchto folií je několikanásobný, neboť k základní vlastnosti tzn. rozkladu materiálu na prvky je třeba přičíst možnost klasické recyklovatelnosti, nižší spotřebu elektrické energie a dále minerální modifikaci, tzn. možnost aplikovat do folie až 20% uhličitanu vápenatého, který bez negativních efektů nahrazuje určité množství PE. Tím se efekt oxobiodegradace znásobuje.

Velkou výhodou této metody je její cenová dostupnost.

Potisk folií HDPE, LDPE, PP, papíru

Potisk uvedených materiálů provádíme metodou flexo do šíře folie 1000mm na šestibarevném stroji, délka potisku, tzv. raport je odstupňován a může činit max. 750mm. Barvy pro tisk jsou na bázi kvasného lihu a jsou tedy velmi šetrné k životnímu prostředí. Jejich mícháním lze vytvářet prakticky jakékoliv barevné kombinace, které pak v kombinaci s vhodným podkladem mohou vytvořit dobře vypadající potisk dle vašich představ. Takto potištěné folie jsou certifikovány pro styk s potravinami.

Svařování na konfekčních strojích do rozličných typů výrobků

Zpracování degradabilní folie na různé výrobky

Jde o folii vyrobenou z kyseliny mléčné, která má navek vlastnosti podobné folii PE. Její velkou výhodou je schopnost rozpadu v prostředí průmyslového kompostu do 6ti měsíců. Velkou nevýhodou je zatímní cena folie, tzn. výrobky z ní vyjdou několikanásobně dráže.